Wall Art Liepaja

Dalīties:
Iedzīvini sienu gleznojumus ar “Wall Art Liepaja”

Esam izveidojuši lietotni "Wall Art Liepaja", ar kuras palīdzību liepājniekiem un pilsētas viesiem, viedtālrunī spēj iedzīvināt 3 Liepājas lielformāta sienu gleznojumus, izmantojot papildinātās realitātes tehnoloģiju:

  • "Pegazs";
  • "Vārna";
  • "Kvantu kaija".

Projekts “Liepājas sienu gleznojumi papildinātajā realitātē” ir tapis ar Liepājas Kultūras pārvaldes atbalstu.

Projekta mērķi:

  • Veicināt radošas, intelektuālas un inovatīvas vides attīstību Liepājas pašvaldībā radošo nozaru pārstāvju profesionālai izaugsmei.
  • Veicināt Liepājas iedzīvotāju lokālpatriotismu.
  • Attīstīt zināšanu kopumu, kas sekmē digitālo pratību, ļaujot tehnoloģijas izmantot kā efektīvu profesionālās darbības un satura patērēšanas palīglīdzekli.

Lietošanas instrukcija

Lai apskatītu animētos sienu gleznojumus, jāatļauj lietotnei "Wall Art Liepaja" piekļūt kamerai. Tumšajā diennakts laikā lietotne var darboties ar traucējumiem. Aicinām būt uzmanīgiem satiksmes tuvumā!

Lai apskatītu animētos sienu gleznojumus:

  1. Dodies uz lokāciju;
  2. Atver lietotni;
  3. Atkāpies tik tālu, lai telefona ekrānā iekļautos viss grafiti;
  4. Skati animētos sienu gleznojumus izmantojot lietotni.

Par sienu gleznojumiem
Lielformāta sienas gleznojums Pegazs

Pegazs

Kuršu ielas 21 ēkas fasādi rotā lielformāta sienas gleznojums "Pegazs", kura autors ir Liepājas mākslinieks Uldis Rubezis. Kā galvenais tēls kompozīcijā izvēlēts mītiskais, dievišķais, spārnotais zirgs – Pegazs. Gudrības un slavas simbols no viduslaikiem līdz renesansei. Pegazs grieķu mitoloģijā ir spārnots zirgs, kas ar savu pakavu izsitis virszemē avotu, kā ūdens dod iedvesmu dzejniekiem.

"Kā ļoti bagātīgs ikonogrāfisks simbols, šis tēls savu nozīmi spējis saglabāt arī mūsdienās. Spārnotā zirga fonā ir senas gravīras stila kompozīcija ar Neptūnu, lauvu un citiem heraldiskiem simboliem – kā atsauce uz Liepājas cienījamo vēsturi. Tomēr kopējā kompozīcijas ainā parādās joslas un laukumi ar spilgtām spektrālām pārējām, kas raksturīgas tieši 21. gadsimta estētikai, tādejādi centos sasaistīt visus šos tēlus mūsdienu kontekstā," atzina mākslinieks Uldis Rubezis.

Gleznojums tapa pēc Liepājas pilsētas pašvaldības iniciatīvas, turpinot jau iepriekšējos gados aizsākto tradīciju – sakārtot konkrētas pilsētas vietas un ēku brandmūrus, tos apgleznojot un radot jaunu pievienoto vērtību.

Vārna

Uz Vecās ostmalas 55 fasādes atrodas lielformāta sienas gleznojums "Vārna", kura autors ir Liepājas mākslinieks Uldis Rubezis.

Prātojot par simbolu, kurš filozofiski un dizainiski iekļautos promenādes vidē, Rubezis izlēmis gleznot melno vārnu: "Nolēmu, ka šajā vietā iederētos kas liels un pamanāms, simbolisks gleznojums, kas ar laiku varētu kļūt arī par tikšanās vietu – pie melnās vārnas. Šī putna daudzpusīgā simboliskā nozīme mani uzrunāja un mudināja izvēlēties gleznojumam. Gudra, ar apskaužamām pielāgošanās spējam un viltību apveltītā vārna, pēc Kastaņedas domām, bija vienīgais dzīvnieks, kurā būtu vērts pārmiesoties. Manuprāt, interesanti arī, ka melnā vārna ģeogrāfiski ir sastopama tikai šajā pusē."

Lielformāta sienas gleznojums Vārna
Lielformāta sienas gleznojums Kvantu kaija

Kvantu kaija

Juliannas pagalma, Kuģinieku ielas 5 ēkas fasādi rotā lielformāta sienas gleznojums "Kvantu kaija", kura autors ir Liepājas mākslinieks Uldis Rubezis.

Pretēji daudziem Liepājas sienu gleznojumiem, kurus finansēja Liepājas pašvaldība, "Kvantu kaija" ir Juliannas pagalma īpašnieku pasūtījums. Autoram bija svarīgi izveidot kaut ko tādu, kas liktu palauzīt galvu, nevis būtu tikai dekoratīvs elements: "Likās, ka vajag daudzas lietas, lielāku saturu, lai ilgāku laiku pagalmā pavadot, būtu, uz ko skatīties, par ko padomāt, parunāt. Lai nav tikai krāsains fons, dekoratīva tapete."

"Kvantu kaijā" atradīsi atsauces uz septiņdesmitajiem gadiem, kvantu fiziku, sazvērestības teorijām un Deividu Boviju.

Projekta izstrādātāji

Profila attēls izstrādātāja

Agnese Damberga – grafiskā māksliniece, animatore.

  • Liepājas Universitātes studente, datordizaina programmā;
  • Studējusi animāciju iztrādi Īrijā – Ballyfermot College of Further Education;
  • Specializējas Affinity Photo, Blender, Autodesk 3ds Max un Autodesk Maya.  
Profila bilde izstrādātājs

Arturs Vītiņš – programmētājs, papildinātās realitātes risinājumu izstrādātājs.

  • Vairākus gadus strādā par ēku konstrukciju būvinženieri SIA "AILE grupa";
  • Programmē vairākās programmēšanas valodās;
  • Projektā izstrādāja lietotni Unity vidē priekš iOS un Android iekārtām, kā arī veidoja papildinātās realitātes risinājumus.
Lietotni atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde
Liepājas pilsētas logo

Lietotnes gala lietotāja licences līgumu varat apskatīt – šeit

Izmantojiet e-pasta adresi team@digip.lv, lai sazinātos ar mums neskaidrību gadījumos, jautājumos, kas saistīti mārkatingu un gadījumos, kad Jums ir nepieciešams atbalsts saistībā ar lietotni "Wall Art Liepaja".

Saņem jaunumus e-pastā
Paldies! Jūsu pieteikums ir saņemts!
Diemžēl, neizdevās pieteikties jaunumiem! Mēģiniet vēlreiz!