Liepājas IT kopiena krāšņi nosvin 5 gadu jubileju

#kopiena
#tehnoloģijas
Dalīties:
Ikona - persona
Autors:
Aleksandrs Supruns
Ikona - kalendārs
04
.
08
.
2023
.

27., 28. un 29. jūlijā Liepājas IT kopiena svinēja savu 5 dzimšanas dienu ar krāšņu un neaizmirstamu "Summer Un-rest 2023" pasākumu!

27. jūlijs – IT Waffle Meetup

Atklāšanas dienā, IT Waffle Meetup pasākuma laikā dalībnieki varēja klausīties un dalīties ar iedvesmojošiem stāstiem par profesionālo transformāciju uz IT jomu, kā arī par iespējām piesaistīt pasaules mēroga uzņēmumu uzmanību. Pasākuma centrā bija diskusija par dāmu karjeras veiksmes stāstiem un IT karjeras iespējām.

28. jūlijs – iedvesma un adrenalīns

"Summer Un-rest 2023" organizētāji bija piegatavojuši aizraujošas un interesantas aktivitātes visai dienai. No investoru brokastīm līdz BMX lēcieniem un tehnoloģiju biznesa iedvesmas ballītei pludmalē.

Sākotnēji, visi investoru biļetes īpašnieki, baudīja vēlās brokastis viesnīcā Promenade Hotel, kur, pēc bruncha, notika arī meistarklase, kurā investori un  uzņēmēji varēja uzzināt par svarīgiem finanšu un investīciju procesiem.

Nedaudz vēlāk bija paredzēts laiks, lai uzņēmēji varētu prezentēt savas biznesa idejas investoriem, ar mērķi piesaistīt finanses.

Pēc vēlajām brokastīm, tīklošanās un biznesa sarunām, bija sagatavots pārsteigums – drosmīgākajiem tika piedāvāts kāpt uz BMX un izpildīt dažādus BMX vigrinājumus, kā arī veikt lēcienus specializētā putu vannā no rampas. Viss, protams, notika profesionāļu pavadībā, ar uzsvaru uz drošību. Enerģija bija fantastiska.

Noslēgumā – ballīte pludmalē! Tas bija grandiozs pieredzes stāstu vakars, kas sevī apvienoja biznesu un tehnoloģijas.

Pasākumu vadīja atraktīvā Agate Ambulte no Digitālo inovāciju parka un harizmātiskais Ernests Štāls no Starwatcers.io, kas ir arī TechChill pasākuma aizsācējs. Uz skatuves kāpa daudzi ievērojami uzņēmēji un pasaules mēroga biznesa prāti, lai dalītos ar savu pieredzi un iedvesmotu citus.

Pasākumu atklāja Liepājas valstspilsētas pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga, kurš bija ieradies apsveikt Liepājas IT kopienu dzimšanas dienā.

"Novēlu, lai kopiena turpina augt, paplašināties un apvienot izcilus profesionāļus. Nākamā gada pasākums būs vēl lielāks un vēl iespaidīgāks! Apsveicu jūs visus!"

Kā pirmo, apmeklētajiem bija iespēja klausīties mākslīgā intelekta ekspertu Ēvaldu Urtānu no uzņēmuma ASYA.AI. Ēvalds stāstīja par mākslīgā intelekta aizraujošajām niansēm un iespējām to pielietot biznesā, atklājot pie kādiem projektiem pašlaik strādā viņa uzņēmums.

Uzreiz pēc Ēvalda, uz skatuves kāpa Didzis Dejus. Didzis dalījās ar savām atziņām, kas iegūtas, veidojot 3D printēšanas karjeru un to, kā viņš pārvarēja dažādus izaicinājumus, ar kuriem sastopas jaunuzņēmumu dibinātāji.

Par veiksmi un neveiksmēm jaunuzņēmumos diskutēja arī Lauris Rutkis no Swotzy, Kristiāns Karlsons no OX Drive un Ernests Štāls – šis trio apsprieda, kas ir svarīgākais uzņēmuma veidošanā, kā uzturēt un attīstīt uzņēmuma kultūru un dalījās ar savām pieredzēm no uzņēmēju ikdienas. Arī auditorija aktīvi piedalījās diskusijās un kopīgi radīja atmosfēru, kurā valdīja interese un jautrība.

Tomēr šovu nozaga Emīls Sjundjukovs un viņa mīlīgais, četrkājainais sabiedrotais, korgijs Ozijs. Kamēr Ozijs laiski gulēja uz skatuves, Emīls dalījās ar iedvesmas stāstu par datorzinātņu un medicīnas apvienošanu, kā virzīt karjeru uz medicīnas jomā un izmantot tehnoloģijas šajā nozarē.

Savukārt investoru panelī piedalījās Andris K. Bērziņš no Change Ventures, Mikk Orglaan no Fstage.vc un Ernests Štāls. Viņi apsprieda, kā uzņēmumam piesaistīt finanses un kādas īpašības piesaista vai atbaida potenciālos investorus.

Kā noslēdzošais uzstājās James Jānis Berdigans no Printify atbildēja uz auditorijas jautājumiem un dalījās ar savu pieredzi uzņēmumu dibināšanā un vadīšanā.

Šie interesantie stāsti un atziņas padarīja šo dienu vērtīgu un neaizmirstamu. Turklāt apmeklētajiem bija iespēja baudīt dzērienus, pludmali, mūziku, fotografēties moment-foto stūrītī, vai mēroties spēkiem retro spēlēs, kas piešķīra pasākumam īpašu, svinīgu gaisotni.

Kad saule bija nolaidusies pavisam zemu, viesiem bija iespēja baudīt ugunīgi-muzikālo ugunsšova priekšnesumu no Kristapa Krolla.

29. jūlijs – Miers pēc nemiera

Pēdējā pasākuma dienā, ikviens tika aicināts uz meditāciju jūras krastā, kas ļāva atpūtināt ķermeni un nomierināt prātu. Pēc tam, interesenti devās pastaigā pa Liepāju, baudot pilsētas ainavas, dažādas digitālās ekspozīcijas un apskatu vietas un, protams Liepājas svētdienas mieru.

"Summer Un-rest 2023" ir īpaši svētki, kurā mēs piedzīvojam iedvesmas un radošuma mirkļus!

Digitālo inovāciju parka komanda pateicas visiem atbalstītājiem, runātājiem un festivāla apmeklētājiem par izciliem stāstiem, lielisko atmosfēru un brīnišķīgo kopābūšanas sajūtu.

Pasākumu organizēja: IT Waffle Meetup, Digitālo inovāciju parks un Starwatcher.io
Pasākumus atbalstīja: Liepāja, Red Sun Buffet, Tietoevry, Coworking Liepaja, Blue Shock Race, LatBAN - Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls, Liepājas speciālā ekonomiskā zona, Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultāte, #LiepājasTehnoloģijuKlasteris, Liepaja TechGirls.

Foto

Diemžēl, šim rakstam nav attēlu.

Citi raksti

Saņem jaunumus e-pastā
Paldies! Jūsu pieteikums ir saņemts!
Diemžēl, neizdevās pieteikties jaunumiem! Mēģiniet vēlreiz!