Specefektu mākslinieks – kā padarīt video aizraujošāku?

#personība
#prasmes
Dalīties:
Ikona - persona
Autors:
Verners Gavilovskis
Ikona - kalendārs
14
.
04
.
2022
.

Šajā podkāsta "Atkodē IT" epizodē ieskatīsimies video specefektu dizainera profesijā. Šīs profesijas pārstāvji pārvērš vīziju par digitālu realitāti veidojot specefektus, animācijas kā arī citus vizuālus un audio efektus reklāmām, video, filmām, datorspēlēm un citām platformām. Šī veida digitālajos darbos bieži tiek apvienoti filmēti videomateriāli ar datorā ģenerētiem attēliem un elementiem, lai radītu vizuālus efektus, ko fiziski nebūtu iespējams radīt un nofilmēt studijā. Tas var būt īpaši noderīgi, ja filmā, televīzijas pārraidē vai reklāmā ir liela izmēra ainas, kas ir pārāk destruktīvas, lai iestudētu vai integrētu fantāzijas elementus.

Video specefektu mākslinieks apvieno  3D modeli ar video, tādā veidā papildinot video ar ko tādu, ko nav iespējams nofilmēt.

Par to, kā kļūt par specefektu mākslinieku un kāda ir viņu ikdiena mums pastāstīs Leonīds Dišlovojs, kurš šobrīd studē mehatroniku un pats sevi definē kā brīvā lidojuma mākslinieks jeb freelanceris, kurš ikdienā veido video specefektus. Viņam ir sava darbnīca, kur viņš kopā ar savu radošo komandu nodarbojos ar 3D printešanu un modelēšanu, kā arī programmē un projektē elektroniskās ierīces, filmē video, reklāmas un taisa datorspēles Android un iOS platformām. Ikdienā programmē C++ un C# valodā. Viens no Leo apjomīgākajiem projektiem bija robota asistenta izveide, kurš ar mākslīgā intelekta palīdzību brīvi pārvietojas, atpazīst cilvēkus, balss īpašniekus un pat ieliet ūdeni. Leons ir daudz sadarbojies ar ASV blogeriem, kuriem veido video efektus un noformējumu YouTube platformā. Leo patīk arhitektūra, jo īpaši Lielais Dzintars un Liepājs muzejs, kā arī viss kas saistīts ar renesansi, baroku un jūgendstilu.

Klausies šo un citas podkāsta epizodes ar iedvesmojošām IT personībām savā iemīļotākajā kanālā - YouTube, Facebook, Spotify vai Apple Podcasts: linktr.ee/digiplv  

Ja vēlies uzzināt vairāk, atklāt iespējas, ieteikt idejas vai pastāstīt par savu digitālo profesiju vai hobiju, raksti – team@digip.lv
Kodējam vaļā IT un tiekamies reizi divās nedēļās!

2:15 Ko dara video efektu mākslinieks?

2:56 Kāda ir Tava ikdiena?

4:35 Kā Tu no digitālajām prasmēm veido karjeru?

6:15 Kādas programmas un tehnoloģijas Tu ikdienā izmanto kā video efektu dizainers?

10:11 Kurš bija tas mirklis, kad Tu saprati, ka savu nākotni gribi saistīt ar digitālo mākslu un video specefektiem?

12:52 Kur Tu smelies iedvesmu saviem darbiem?

13:43 Cik lielā mērā grafiskajiem māksliniekiem noder programmēšanas prasmes?

14:56 Kā Tavuprāt atšķiras digitālās mākslas izstrādē Amerikā un Latvijā?

16:20 Tev ir pašam sava radošā komanda, kāda veida cilvēki ir šajā komandā un kādus cilvēkus Tu gribi rēdzēt Tev apkārt?

17:49 Ar ko sākt, ja vēlies kļūt par digitālo mākslinieku, kādām prasmēm pievērst uzmanību?

20:08 Ko Tu domā par formālo izglītību? Vai tai ir nozīme digitālā mākslinieka profesijā?

21:57 Vai bija kas tāds, kas jau bērnībā norādīja uz to, ka Tev aizraus tehnoloģijas?

28:18 Vai ir kāds pasaules līmeņa projekts, kurā Tu gribētu piedalīties?

29:03 Kāpēc Liepājā?

30:59 Ko Tu ieteiktu citiem, kas vēlētos iesākt karjeru specefektu izstrādē?

32:31 Speedround

Foto

Diemžēl, šim rakstam nav attēlu.

Citi raksti

Saņem jaunumus e-pastā
Paldies! Jūsu pieteikums ir saņemts!
Diemžēl, neizdevās pieteikties jaunumiem! Mēģiniet vēlreiz!