Papildinātās realitātes projekta, Wall Art Liepaja AR, atklāšana

Dalīties:
Ikona - Pulkstens
19:00
Ikona - kalendārs
29
.
09
.
2022
.

Par daļu no Liepājas kultūras identitātes kļuvuši vairāki sienu gleznojumi, kas izdaiļo Liepājas ēku fasādes, objektus un zīmīgas pilsētas lokācijas. Mūsdienu tehnoloģijas sniedz iespēju, ar papildinātās realitātes palīdzību, atklāt animētus stāstus virs Liepājas sienu gleznojumiem, iedzīvinot tos un radot Latvijā unikālu projektu, kas ļauj skatīt trīs Liepājas sienu gleznojumus ar papildinātās realitātes elementiem. Projekts tapis sadarbojoties Liepājas Tehnoloģiju klastera profesionāļiem.

Pilsētvides mākslas risinājumi kā sienu gleznojumi jau iepriekš padarījuši Liepāju pievilcīgāku ielu mākslas un modernās kultūras cienītājiem. Digitālo inovāciju parka īstenotais projekts “Wall Art Liepaja AR”, izmantojot mūsdienīgus risinājumus kā papildinātā realitāte, norāda uz pilsētas unikālo jaunrades garu un piesaista cilvēku uzmanību dažādiem nestandarta apskates objektiem. Kultūras objektu pieejamība ar mūsdienu tehnoloģiju palīdzību, padara mākslas darbus saistošākus jauniešiem, tehnoloģiju un unikālas mākslas pieredzes cienītājiem. Projekta ietvaros izstrādāta lietotne ar kuras palīdzību būs iespējams jaunā dimensijā aplūkot liepājniekiem jau labi pazīstamus trīs mākslinieka Ulda Rubeža sienu gleznojumus - lielformāta sienas gleznojumi "Pegazs" Kuršu ielā 21, “Vārna” Vecajā ostmalā 55, "Kvantu kaija" Juliannas pagalmā, Kuģinieku ielā 5. Ar izstrādātās lietotnes palīdzību, aplūkojot minētos objektus, tie tiks iedzīvināti ar dažādiem papildinātās realitātes elementiem. Pie lietotnes izstrādes strādājuši Liepājas Tehnoloģiju klastera biedri – Agnese Damberga – grafiskā māksliniece un animatore, un Arturs Vītiņš – programmētājs, papildinātās realitātes risinājumu izstrādātājs.

Projekta atklāšanas pasākums notiks Liepājas IT jomas profesionāļu kopienas tikšanās "IT Waffle Meetup" laikā, kad būs iespējams uzzināt par projekta īstenošanas gaitu, lietotnes izstrādi un darba tehniskajiem izaicinājumiem - 29. septembrī plkst. 19:00, "Coworking Liepaja" telpās, Friča Brīvzemnieka ielā 7. Reģistrēšanās projekta atklāšanas pasākumam - https://ej.uz/itmeetup21

No 29. septembra lietotne “Wall Art Liepaja AR” būs pieejama lejupielādei Google Play un Apple App Store. Vairāk informācija par projektu pieejama šeit - https://www.digip.lv/projekti/wall-art

Lietotne “Wall Art Liepaja AR" izstrādāta projekta “Liepājas sienu gleznojumi papildinātajā realitātē” ietvaros ar Liepājas Kultūras pārvaldes atbalstu. Projekta mērķi ir veicināt radošas, intelektuālas un inovatīvas vides attīstību Liepājas pašvaldībā radošo nozaru pārstāvju profesionālai izaugsmei, kā arī attīstīt zināšanu kopumu, kas sekmē digitālo pratību, ļaujot tehnoloģijas izmantot kā efektīvu profesionālās darbības un satura jēgpilnu patērēšanas palīglīdzekli.

Reģistrēties

Esi veiksmīgi reģistrējies!

Diemžēl, neizdevās reģistrēties! Mēģini vēlreiz!

Citi pasākumi

Saņem jaunumus e-pastā
Paldies! Jūsu pieteikums ir saņemts!
Diemžēl, neizdevās pieteikties jaunumiem! Mēģiniet vēlreiz!