Augmentētās realitātes skulptūras pilsētvidē – no 8.decembra

Dalīties:
Ikona - Pulkstens
Ikona - kalendārs
03
.
12
.
2020

25.novembrī tiks publicēta lietotne "Liepāja AR" un atklātas papildinātās realitātes skulptūras, apskatei Liepājā.

Šī lietotne ir paredzēta, lai veicinātu izpratni par ģeneratīvo dizainu un paplašināto realitāti Liepājas pilsētas kontekstā. Ar šīs lietotnes palīdzību Jūs variet no jauna atklāt Liepājas populārākās tūrisma vietas ar paplašinātās realitātes palīdzību un redzēt ģeneratīvā dizaina skulptūras. Lietotne parāda, cik tālu Jūsu ierīce atrodas no skulptūras, lai Jūs varētu atrast skulptūru un atklāt citas vietas Liepājā.

Oktobrī un novembra sākumā norisinājās Digitālo inovāciju parka meistarklases par parametrisko un ģeneratīvo dizainu, kuru laikā interesenti apguva 3D dizaina iespējas. Šīs meistarklases vadīja Tomas Balodis  – CAD speciālists ar vairāk kā 7 gadu pieredzi, kurš piedalījās skulptūru izstrādē.

Lietotnes tehnisko risinājumu izstrādāja Arvis Magone – 3D satura izstrādātājs ar vairāk kā 10 gadu pieredzi spēļu izstrādē. Septembrī jebkuram liepājniekam bija iespēja kopā ar Arvi apgūt 3D spēļu izstrādi. Novembrī Arvja Magones vadībā norisināsies vebinārs un meistarklase par papildināto realitāti. Vebināra laikā stāstīs par to kā tapa lietotne un ar ko sākt augmentētās realitātes izstrādi. Meistarklases laikā būs iespēja uzzināt tieši kādi risinājumi ir izmantoti lietotnes izstrādē un pašiem izstrādāt savu papildinātās realitātes lietotni. Vairāk par paredzēto vebināru un meistarklasi lasiet šeit

Skulptūru tematika ir "Dāvana liepājniekiem", kopumā būs apskatāmas trīs skulptūras:

  • Dāvana tiem liepājniekiem, kas mīl baudīt mākslu, kultūru un mūziku – "Vēja vijole";
  • Dāvana visiem liepājniekiem – "Latvija Liepājas sirdī";
  • Dāvana konkrētai liepājniecei – "Solis līdz risinājumam" šī skulptūra ir kas vairāk par ģeneratīvā dizaina māksla, tā ir reāls risinājums (īpašas formas apavu zole), kas uzlabos dzīves kvalitāti un atvieglos pārvietošanos, kādai liepājniecei. Skulptūru ir radījis Edgars Birznieks, kurš piedalījās ģeneratīvā dizaina meistarklasē ar mērķi radīt šo risinājumu. Šī skulptūra ir apliecinājums tam, ka ģeneratīvais dizains ir iespēja radīt vēl nebijušus risinājumus, kas vistiešākajā veidā var atvieglot ikdienu.

Lietotne būs pieejama iOS un Android lietotājiem no 25.novembra.

Pasākumu norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds
Paldies! Jūsu pieteikums ir saņemts!
Diemžēl, neizdevās pieteikties pasākumam! Mēģiniet vēlreiz!
Saņem jaunumus e-pastā
Paldies! Jūsu pieteikums ir saņemts!
Diemžēl, neizdevās pieteikties jaunumiem! Mēģiniet vēlreiz!