Sākusies pieteikšanās pirmajai mākslīgā intelekta olimpiādei Latvijā

#Karjera
#Prasmes
Dalīties:
Ikona - persona
Autors:
Kristiāna Bumbiere
Ikona - kalendārs
01
.
04
.
2021

Līdz 8.aprīlim 12.klašu skolēni un vidējās profesionālās izglītības pēdējā kursa audzēkņi aicināti pieteikties pirmajai Mākslīgā intelekta olimpiādei Latvijā. Olimpiāde norisināsies 9.aprīlī, tiešsaistē. 

Digitālo inovāciju parks sadarbībā ar IT uzņēmumiem Giraffe360, Accenture, Asya.ai un Liepājas Universitāti rīko pirmo Mākslīgā intelekta olimpiādi Latvijā, kas norisināsies 9.aprīlī tiešsaistē. Olimpiādes laikā 12.klašu skolēniem un vidējās profesionālās izglītības pēdējā kursa audzēkņiem būs iespēja risināt uzdevumus, kas saistīti ar mākslīgā intelekta izstrādi. Lai veiksmīgi atrisinātu olimpiādes uzdevumus, jauniešiem noderēs zināšanas matemātikā, informātikā un “deep learning” jeb dziļās mašīnmācīšanās tehnoloģijās. Olimpiādes uzdevumi tapuši sadarbībā ar IT uzņēmumiem un mākslīgā intelekta izstrādes speciālistiem.  Olimpiāde būs 3 disciplīnās, tāpēc noteikti ir vērts piedalīties, ja jaunietim padodas vismaz viena no disciplīnām - matemātika, informātika vai māšīnmācīšanās (deep learning). Interese par informācijas tehnoloģijām un mākslīgo intelektu, viennozīmīgi, palīdzēs olimpiādes uzdevumu izpildē. Visiem dalībniekiem tiks nodrošināta arī mākslīgā intelekta izstrādes konsultācija pirms olimpiādes. Olimpiādes mērķis ir radīt jauniešos interesi par mākslīgā intelekta izstrādi kā viņu nākotnes profesijas izvēles iespēju. 

Avots: Pexels

Kāpēc piedalīties?

Jau šobrīd mākslīgais intelekts ir sastopams mūsu ikdienā, un prognozes liecina, ka, mākslīgajam intelektam attīstoties, tuvāko desmit gadu laikā vairāk kā 375 miljoniem cilvēku, iespējams, būs jāmaina profesija. Mākslīgā intelekta izstrādātājs kā profesija ir ļoti pieprasīta IT nozarē, un šīs profesijas pārstāvju atalgojums mērāms vairākos tūkstošos mēnesī. 

Šis ir pirmais solis karjeras virzienā – jau tagad ir iespēja pārbaudīt savas spējas mākslīgā intelekta izstrādē un sacensties ar citiem jauniešiem, kurus ir ieinteresējusi mākslīgā intelekta izstrāde. Dalība olimpiādē ir bez maksas un tajā aicināts piedalīties ikviens Latvijas 12. klašu vai vidējās profesionālās izglītības pēdējā kursā audzēknis.


Kā notiks olimpiāde?

Olimpiāde norisināsies 9. aprīlī, tiešsaistē. Tā sastāvēs no 3 dažādām disciplīnām - matemātika, informātika un dziļā mašīnmācīšanās (deep learning). Uzdevumi būs izpildāmi ar dažādām pieejām. Lai vairāk saprastu risināmo dziļās mašīnmācīšanās uzdevumus, jaunieši ir aicinati izmantot iespēju piedalīties bezmaksas sagatavošanās konsultācijā 8. aprīlī, pie Latvijas vadošā MI pētnieka un pasniedzēja - Ēvalda Urtāna.

Kā pietiekties?

Lai piedalītos olimpiādei, nepieciešama reģistrācija mājaslapā https://www.digip.lv/ai-programma. Reģistrēties iespējams līdz 8.aprīlim. Pēc reģistrēšanās dalībnieki saņems reģistrācijas apstiprinājumu un precīzas norādes par olimpiādes kārtību.

Ja pazīsti kādu IT talantu, aicini viņu pieteikties olimpiādē!

Foto

Diemžēl, šim rakstam nav attēlu.

Līdzīgi raksti

Saņem jaunumus e-pastā
Paldies! Jūsu pieteikums ir saņemts!
Diemžēl, neizdevās pieteikties jaunumiem! Mēģiniet vēlreiz!