Mazās uzvaras, spēcīgas kopienas un veiksmīgas sadarbības - mūsu 2020.gads.

#Kopiena
Dalīties:
Ikona - persona
Autors:
Anna Kristiāna Bumbiere
Ikona - kalendārs
11
.
02
.
2021

Atskatīties uz iepriekšējo gadu kādam varētu būt izaicinoši, jo 2020.gads bijis gana amizants. Tomēr mēs, Digitālo inovāciju parks, esam gandarīti par paveikto - pirmie mērķi ir sasniegti,  daudzi darbi padarīti, un neatsverams ir bijis Liepājas un liepājnieku atbalsts. Lai gan esam vien pāris metrus aiz starta līnijas un gara distance vēl priekšā, esam uzņēmuši jaudīgus apgriezienus, un turpmākais ceļš solās būt zināšanu, darbu un pieredzes bagātīgs mūsu kopienai. Bet - kas tad ir paveikts 2020. gadā? 

2020. gads ir mūsu pirmais pastāvēšanas gads. 2020.gada 3.janvāris ir tā diena, kad tika dibināts “Digitālo inovāciju parks”. 4 Liepājas patrioti - Liepājas speciālā ekonomiskā zona, AS UPB, Sense Media un Liepājas pašvaldība apvienoja spēkus, lai radītu un stiprinātu Liepājas IT kopienu, un veicinātu inovāciju un tehnoloģiju sekmēšanu pilsētā. 18. augustā oficiāli, ar kūku rokās, dzirkstošā dzēriena glāzēm skanot, prezentējām sevi kā jaunu organizāciju plašākai sabiedrībai jeb atklājām Digitālo inovāciju parku Liepājā. 🎉

Kaut arī pagājušais gads bija tik pat neparedzams kā Liepājas vēja ātrums un ierobežojumi mainījās ik uz soļa, esam paguvuši realizēt 39 pasākumus - gan klātienes, gan attālinātā izpildījumā. Kas bija šie pasākumi?

Jau pirms atklāšanas strādājām, realizējot dažus projektus un idejas. Viens no tiem - konkurss sadarbībā ar Lofbergs kafiju, kurā aicinājām Jūs parādīt, kā izskatās Jūsu mājas ofiss jeb darba galds. Diez, vai darba galdi gada laikā ir mainījušies?😀 Pēc konkursa iedvesmojoša personība - Biznesa līderu grupas vadītājs, izaugsmes kafejnīcas “SPIIKIIZI” dibinātājs Āris Birze mums pastāstīja, kā strādāt produktīvi no mājām.

Maijā un jūnijā kopā ar Liepājas IT profesionāļu tīklošanās pasākumu IT Waffle Meetup rīkojām tiešsaistes intervijas ar tehnoloģijas nozares profesionāļiem, kas dalījās stāstos par savu profesiju, un kā līdz tai nokļuvuši. Paldies kopienai Liepaja TechGirls par ieskatu Liepājas IT dāmu kopienā, Austrim Miklāvam ar stāstu par elektroskeitborda radīšanu. Kārlim Milleram par iepazīstināšanu ar radioamatieru hobiju, Yan Tsishko par pieredzes stāstu Baltkrievijas programmēšanas pasaulē, Paulai Vītolai par stāstu, kā māksla saplūst ar tehnoloģijām, Mārtiņam Īviņam - ieskats IT projektu vadībā. Pateicamies arī 3D modelēšanas speciālistam Tomam Balodim ar stāstu par mūsdienu inženieriju. Kopā ar Arvi Magoni iepazinām video spēļu izstrādi, un ar Madaru Balodi uzzinājām vairāk par kiberdrošību un sociālo inženieriju. Savukārt Muntis Rudzītis pastāstīja, kas ir mašīnmācīšanās, Madara Zelčāne skaidroja, kas ir UX/UI, Raivis Ekšteins - par lietu internetu, Edgars Sēlis par automatizētu testēšanu un Andis Neilands par IT projektu virzību. Huuuh, tas bija vareni! Pateicamies par vērtīgajām sarunām! 🥳

GameDev Liepaja Meetup #1


Kopā ar Liepājas spēļu izstrādatāju kopienu GameDev Liepaja sarīkojām 3 tīklošanās pasākumus. Vairāki spēļu izstrādes entuziansti  tikās, lai pārrunātu nozares jaunumus, aktualitātes, apspriestu dažādas tēmas, dalītos pieredzē un padomos. Pievienojās arī vairāki interesenti. Paguvām tīklošanos baudīt klātienē, un tas bija feini. 

Septembrī iesākām projektus digitālo prasmju apguvei. Sniedzām ieskatu interesentiem par 3D spēļu izstrādi tiešsaistes vebinārā, un iespēju iemēģināt roku savas spēles izstrādē klātienes meistarklasē

Vēl viens zīmīgs notikums rudenī - Liepājas tehnoloģiju klastera atklāšana - to dibināja Digitālo inovāciju parks kopā ar Liepājas Universitāti un uzņēmumu Giraffe360. Pirmajā klastera biedru sapulcē kopīgi pateicām paldies tiem, kas snieguši neatsveramu ieguldījumu IT un radošo industriju izglītībā un attīstībā Liepājā. Pasākuma laikā pateicību, kā arī stipendiju 500 EUR vērtībā saņēma Inta Znotiņa, Jānis Jankevics un Dzintars Tomsons. Paldies viņiem, ka ļauj IT nozarei Liepājā būt un augt!

Oktobrī Valsts izglītības attīstības aģentūras rīkotā ikgadējā pasākuma Karjeras nedēļa ietvaros iepazīstinājām Liepājas skolēnus ar IT ekosistēmu Liepājā, profesijām un karjeras iespējām nozarē. Paldies Liepājas pilsētas izglītības pārvaldei, Liepājas skolām un uzņēmumam Orkla Latvija.

Liepājas tehnoloģiju klastera biedru tikšanās. Pateicības pasniegšana.
Lietotne "Liepaja AR" un skulptūra -Latvija Liepājas sirdī.

Turpinot realizēt digitālo prasmju apguvi, piedāvājām apgūt un izveidot risinājumus progresīvās nozarēs - 3D modelēšana ar ģeneratīvo un parametrisko dizainu un augmentētā realitāte. Rīkojām vebinārus, lekcijas, kā arī tiešsaistes un klātienes meistarklases. Esam pateicīgi tiem, kas izrādīja interesi, atbalstīja un iesaistījās šajās aktivitātēs! Augmentētās realitātes projekta ietvaros izstrādājām arī lietotniLiepaja AR”. Lietotni veidoja 3D satura izstrādātājs Arvis Magone. Šajā lietotnē Liepājas pilsētvidē, ar viedtālruni papildinātajā realitātē ir iespējams aplūkot 3D skulptūras, kas radītas, izmantojot ģeneratīvo dizainu. Skulptūras radīja liepājnieki - CAD speciālists Toms Balodis, kā arī meistarklases dalībnieks Edgars Birznieks par tēmu “Dāvana liepājniekiem”. Projekti tika realizēti ar VKKF atbalstu.🎁

2020. gadu noslēdzām ar 2 konferencēm - "Join Liepaja" un tehnoloģiju iedvesmas konferenci jauniešiemIT Diena Liepājā 2020”. Konference norisinājās jau otro gadu, taču šoreiz tā bija tiešsaistē. Tās laikā vairāk kā 10 IT nozares profesionāļi dalījās stāstos un pieredzē par savu karjeras ceļu nozarē, skaidroja savu profesiju un ikdienu vairāk kā 200 Latvijas jauniešiem. Konferences ietvaros jaunieši no Liepājas skolām varēja piedalīties radošajās tiešsaistes meistarklasēs, ko rīkojām kopā ar Zinātnes un izglītības inovāciju centru ZIIC. Izspēlējām arī MacBook Air portatīvo datoru - to laimēja skolēns no O.Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas. Pateicamies visiem, kas iesaistījās, piedalījās, atbalstīja. Arī 2021. Gadā Liepājas jauniešus turpināsim iedvesmot! 

Šo un citu pasākumu atskatus variet redzēt Digitālo inovācju parka Facebook lapā.

Mums pietrūkst klātienes pasākumi, meistarklases, tīklošanās ar IT interesentiem, entuziastiem un profesionāļiem - ar Jums! Gads bija lielisks, un esam labās domās par to, ka drīzumā jau atkal varēsim pulcēties, satikties, sarunāties aci pret aci un apgūt kopā jaunas IT prasmes. Ievērosim valstī noteiktos norādījumus un ierobežojumus, un ar gaišu skatu lūkosimies nākotnē! Bet līdz tam - aicinām izmantot tehnoloģiju iespējas, savu laiku ieguldot lietderīgi, smelties zināšanas, un paplašināt redzesloku!

👉P.S. Drīzumā būs informācija par nākamajiem tiešsaistes pasākumiem un iespējām apgūt tehnoloģiju nozares prasmes, un papildināt zināšanas. Seko līdzi, lai uzzinātu pirmais! 

👉P.S.S. Priecāsimies uzzināt Tavu viedokli - aizpildi aptauju, pastāstot, kādas IT prasmes labprāt apgūtu. 


Foto

Diemžēl, šim rakstam nav attēlu.

Līdzīgi raksti

Saņem jaunumus e-pastā
Paldies! Jūsu pieteikums ir saņemts!
Diemžēl, neizdevās pieteikties jaunumiem! Mēģiniet vēlreiz!