Marija Gordina – ceļš uz digitāla apģērba dizainu

#kopiena
#karjera
#prasmes
Dalīties:
Ikona - persona
Autors:
Aleksandrs Supruns
Ikona - kalendārs
08
.
01
.
2024
.

Marija janvārī nolēma pievienoties Liepājas tehnoloģiju klastera profesionāļu pulkam, tāpēc mēs piedāvājam iepazīt viņu tuvāk un iedvesmoties no Marijas apņēmības un drosmes, pieņemt nozīmīgus lēmumus.

No ofisa darba uz modes pasauli

Marija ir liepājniece līdz sirds dziļumiem, taču vēl nesen Marija strādāja ofisā Rīgā.

Kādu dienu viņa nolēma pilnīgi mainīt savu karjeru un šodien par viņu var teikt, ka Marija ir talantīga apģērba dizainere un 3D modelētāja, kas specializējas digitālā apģērba izstrādē.

Mariju jau no bērnības aizrāva radošs darbs. Pateicoties viņas mammai, kurai ir mājturības skolotājas izglītība, Marijai bija iespēja vērot un mācīties dažādas rokdarbu prasmes.

Radošums un tieši vēlme izstrādāt apģērbu tā arī palika ar Mariju, jo vēl pirms viņa pievērsās digitālā apģērba izstrādei, viņa izstrādāja apģērbu priekš vēderdejotājām, kā arī nodarbojās ar tamborēšanu, adīšanu un šūšanu.

Tāpēc Marija pašmācību ceļā apguva darbu ar Vsticher – 3D modelēšanas un izstrādes programmu, kas paredzēta tieši apģērbu izstrādātājiem un modes dizaineriem, bet pie tā viņa neapstājās, un pastāvīgi turpina gan izglītot sevi modes tendencēs, gan apgūt jaunas digitālas prasmes, piemēram, šobrīd Marija apgūst darbu ar Adobe Substance 3D Painter, Blender un Daz Studio programmām.

Marija arī pastāvīgi strādā pie sava portfolio un savu darbu popularizēšanas dažādos sociālajos tīklos un platformās, kurās bieži dalās ar jauniem dizainiem vai arī noderīgiem padomiem par digitāla apģērba izstrādi.

Kāpēc Liepāja?

Uz šo jautājumu Marija vienkārši atbildēja,

Tāpēc ka te ir Liepāja. Te ir manas mājas. Daba, jūra, draugi.

Brīvajā laikā, kad Marija nestrādā vai neapgūst jaunas prasmes, Marija labprāt pavada laiku sportojot, darinot kādus rokdarbus vai vienkārši pastaigājoties pa Liepājas parkiem, taču viņa neatsaka arī omulīgam vakaram ar labu filmu vai grāmatu.

Nākotnē Marija saskata iespējas paplašināt savu darbības jomu, apvienojot digitālās prasmes ar reāla apģērba izstrādi.

Digitālais apģērbs – mūsdienīga pieeja modei un dizainam

Kas tieši ir digitāls apģērbs un kāpēc tas ir nepieciešams?
Digitālā apģērba industrija, līdz ar virtuālo vidi, šobrīd piedzīvo strauju attīstību.

Digitāli izstrādāts apģērbs tiek plaši izmantots, apģērba izstrādē, jo pēc šādiem 3D digitāliem modeļiem ir iespējams izstrādāt reālas drēbes.

Tas ir arī ērts veids, kādā pircējs var piemērīt apģērbu, būdams mājās, savukārt apģērbu izstrādātāji šādi reklamē savas esošās preces un digitalizācijas izmanto mārketingā.

Arī spēļu industrijā digitāls apģērbs pēdējos gados ir kļuvis īpaši nozīmīgs, jo tas ļauj tavam spēļu tēlam izcelties.

Apskati Marijas dizainus šeit: https://www.instagram.com/mg_digitalfashionstudio/

Foto

Diemžēl, šim rakstam nav attēlu.

Citi raksti

Saņem jaunumus e-pastā
Paldies! Jūsu pieteikums ir saņemts!
Diemžēl, neizdevās pieteikties jaunumiem! Mēģiniet vēlreiz!