Linda Alksne – Liepāja ceļā uz bezpapīra pašvaldību

#personība
#tehnoloģijas
#prasmes
Dalīties:
Ikona - persona
Autors:
Linda Alksne
Ikona - kalendārs
24
.
05
.
2023
.

Liepājas valstspilsētas pašvaldības administrācija kopā ar sadarbības partneriem Portugāles un Polijas pašvaldībās 2022. un 2023. gadā īsteno projektu, ar mērķi celt pašvaldības darbinieku digitālās prasmes, mainīt paradumus un samazināt to resursu patēriņu, kas tiek lietots, drukājot dokumentus. Tā tiek panākta ne tikai dabai draudzīgāka administratīvo procesu norise, bet arī panākts ievērojams izdevumu ietaupījums.

Erasmus+ projektā “Digital & Dematerialization Municipalities” sadarbība izveidota ar Portugāles Vila Nova de Poiares pašvaldību un Polijas Mielecas pašvaldību.

Sākotnēji projekta aktivitātes ietvēra auditu – katra pašvaldība apkopoja datus par to, cik daudz papīra, cik toneru un tintes kasešu tiek patērēts gada laikā, kā arī uzskaitīja tās procedūras un pakalpojumus, kurus būtu nepieciešams digitalizēt.

Kā viena no projekta aktivitātēm bija savstarpējas partneru vizītes.

Viesošanās reizēs partnervalstu pārstāvji tika iepazīstināti gan ar pilsētu, gan pašvaldību, kā arī tika organizētas speciālistu un ministriju prezentācijas par esošo situāciju pašvaldībās un par nākotnes prioritātēm digitalizācijas jomā.

Paralēli jau minētajām aktivitātēm darbinieki pašvaldībās aizpildīja savu digitālo prasmju pašnovērtējuma anketu. Rezultātus apkopoja ceturtais partneris – IEBA Center for Business and Social Initiatives mācību centrs no Portugāles. Balstoties uz rezultātiem, tika piemeklēta programma atbilstoša katras pašvaldības darbinieku vajadzīgajām prasmēm. Savukārt, martā uzsāktas tiešsaistes mācības – katram darbiniekam četras divu stundu garas nodarbības par DigiComp pamatprasmēm un datu analītiku.

Projekta noslēgumā vēlreiz tiks veikts audits, lai salīdzinātu rezultātus pirms un pēc projekta aktivitātēm, kā arī tiks izstrādāts plāns, ar ko dalīties ar citām pašvaldībām, par to, kā virzīties uz bezpapīra pašvaldības statusu.

Starprezultāti jau šobrīd ir iepriecinoši.

Liepājas pašvaldības administrācija ir iztērējusi par 30% mazāk līdzekļu papīra iegādē, kā arī par 20% samazinājušies iztērētie līdzekļi par toneru iegādi.

Ņemot vērā, ka ir pilnībā atgriezies darbs klātienē pēc Covid-19 pandēmijas un cenas ir cēlušās visiem resursiem, tad šis ir ļoti labs rezultāts, kas galvenokārt panākts, digitalizējot iekšējās procedūras un attīstot jaunus e-pakalpojumus iedzīvotājiem.

Liepājas pašvaldība sagaida, ka rezultāti būs vēl labāki pēc darbinieku apmācībām. Šis projekts veicina digitālās pārmaiņas un modernizāciju pašvaldību darbībā, kas ir svarīgs solis uz ilgtspējīgu un efektīvu digitālo nākotni.

Linda Alksne, Liepājas valstspilsētas pašvaldības administrācijas IT pakalpojumu pārvaldības procesu vadītāja. 

Foto

Diemžēl, šim rakstam nav attēlu.

Citi raksti

Saņem jaunumus e-pastā
Paldies! Jūsu pieteikums ir saņemts!
Diemžēl, neizdevās pieteikties jaunumiem! Mēģiniet vēlreiz!