Liepājas tehnoloģiju klasteris svin savu otro dzimšanas dienu‍

#Kopiena
#Tehnoloģijas
#Karjera
Dalīties:
Ikona - persona
Autors:
Agate Ambulte
Ikona - kalendārs
03
.
11
.
2022
.

Rudens ir bijis bagāts dažādiem notikumiem un Liepājas tehnoloģiju klasteris (LTK) svin jau otro dzimšanas dienu. Liepājas tehnoloģiju klasteri dibināja 2020. gadā Digitālo inovāciju parks (Liepājas pašvaldība, Sense Media, LSEZ, UPB) kopā ar Liepājas Universitāti un uzņēmumu Giraffe360. Organizācijas galvenais mērķis ir izmantot zināšanas un resursus, kas ir mūsu rīcībā, lai kopīgiem spēkiem ar dubultu jaudu sekmētu IT nozares attīstību, digitālo prasmju apguvi un saimniecisko darbību pilsētā. Apvienojot IT jomas entuziastus, speciālistus, organizācijas un uzņēmumus, klasteris rada iespējas mācīties vienam no otra, apmainīties kompetencēm un zināšanām, attīstīt un sekmēt inovācijas, kā arī veicināt jaunu darba vietu rašanos. Liepājas tehnoloģiju klasterim ir arī sabiedriskā labuma statuss, kas nozīmē, ka organizācija apņemas sniegt nozīmīgu labumu sabiedrībai, veicinot mūsdienīgu digitālo prasmju apguvi un savstarpēju sadarbību.

Aizvadītais gads LTK biedriem ir bijis ražīgs un esam īstenojuši dažādus projektus, kā arī vairojuši biedru skaitu. Liepājas tehnoloģiju klasterī bez atsevišķiem profesionāļiem, esam uzņēmuši arī jaunas organizācijas – savā pulkā sveicām IT uzņēmuma Accenture Liepājas pārstāvjus un automatizācijas un vadības sistēmu ražotāju AE Partner. Kopumā biedru skaits ir sasniedzis 40 un apvieno visdažādākos tehnoloģiju jomu pārstāvjus – mūsu pulkā ir gan grafiskie dizaineri, programmētāji, mājaslapu izstrādātāji, gan inženieri, mārketinga un izglītības speciālisti!

Joprojām turpinām palīdzēt viens otram un arī apkārtējiem! LTK profesionāļi veidojuši mājaslapas Liepājas – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027 projektam, uzņēmumam “Divi naži” un izstrādāja aplikāciju Liepājas orientēšanās spēlei “Liepājas pēdas Latvijā 2022”. Bet LTK nav izpalikuši papildinātās realitātes projekti: 3D Berči ēkas un Wall Art Liepāja, kuros varējām atdzīvināt zudušo Liepājas arhitektūru un baudīt Liepājas sienu gleznojumus. Jaunieši ir mūsu nākotnē, tāpēc talantīgākajiem bija iespēja iepazīt mākslīgā intelekta (MI) apvāršņus – organizējām gan MI olimpiādi, gan MI talantu programmu, kurā absolventiem devām iespēju sākt karjeru kā MI speciālistiem. Augustā MI talantu programmai sagaidījām pirmo izlaidumu un otrā apmācību grupa jau cītīgi apgūst zināšanas.

Savukārt, Liepājas skolēni devās uz “IT Dienu Liepājā”, pagājušogad viņi iepazinās ar mākslīgo intelektu, šogad par digitālo mākslu un spēļu izstrādi. Bez LTK biedru iesaistes nebūtu iespējams jauniešiem dot šo neatsveramo pieredzi ielūkoties daudziem tik noslēpumainajā informācijas tehnoloģiju (IT) pasaulē. Un kā ar pieaugušajiem? Vispirms palīdzējām daudzām dāmām uzsākt digitālo biznesu ar apmācību programmu “Digital Kick” un, kāpinot apgriezienus, esam izsludinājuši praktisko apmācību ciklu “Teck Kick”, kura ietvaros jebkuram interesentam ar īsu kursu palīdzību būs iespēja apgūt dažādas praktiskas IT prasmes. Oktobrī noslēdzās pirmās apmācības “Web Kick”, kas deva pamatus mājaslapu izstrādē. Tāpat, ja sekoji līdzi IT podkāstam “Atkodē IT”, tad noteikti dzirdēji daudzus no LTK biedriem!

Pateicamies ikvienam, kurš veltīja savu laiku, zināšanas, resursus, lai visi šie aizraujošie pasākumi varētu notikt! Ja Tev ir ideja, kuru varam īstenot visi kopā, raksti ltk@digip.lv un mēs atradīsim risinājumu.

Esam aizvadījuši patiesi aizraujošu gadu, bet zinām, ka nākamais būs vēl labāks! Vai Tu esi gatavs nākamajam gadam?

Pieslēdzies digitālās sadarbības tīklam!

Liepājas tehnoloģiju klastera vadītāja

Agate Ambulte

Foto

Diemžēl, šim rakstam nav attēlu.

Līdzīgi raksti

Saņem jaunumus e-pastā
Paldies! Jūsu pieteikums ir saņemts!
Diemžēl, neizdevās pieteikties jaunumiem! Mēģiniet vēlreiz!