Liepājas tehnoloģiju klasterim jauns biedrs!

#personība
#kopiena
Dalīties:
Ikona - persona
Autors:
Nils Kuncītis
Ikona - kalendārs
03
.
02
.
2023
.

Kaspars Frišfelds ir jaunais uzņēmējs, kuram tehnoloģijas nav svešas. Mērķtiecīgi meklējot vidi, kurā sastapt līdzīgi domājošus cilvēkus, Kaspars ir nonācis Liepājas tehnoloģiju klasterī. Dzimis liepājnieks un, lai gan jau vairāk kā desmit gadus savu ikdienu pavada Rīgas pusē, sevi joprojām uzskata par piederīgu pilsētai pie Baltijas jūras.

Lai gan tikai nesen uzsācis savu uzņēmējdarbību, tomēr tehnoloģiju jomā Kaspars ir pieredzējis speciālists. Iepriekš nodarbojies ar dažādu tehnoloģiju projektu realizēšanu, pašlaik viņš vēlas pievērsties ceturtās  industriālās revolūcijas procesu ieviešanai, it sevišķi, datu analīzes pakalpojumu ieviešanā ražošanā. Kaspars vēlas ne tikai izprast vajadzības industrijā, bet veiksmes gadījumā, arī sastapt kādu līdzīgi domājošu cilvēku, ar kuru dalīties pieredzē un iespējams veidot sadarbību. Kasparam ir pieredze eksportspējīgu uzņēmumu veidošanā un tas ir tas, ar ko viņš var palīdzēt citiem.

Kasparam ir daudzu gadu pieredze starptautiskā uzņēmumā “Aerodium”, kurā vadīja IT elektrotehnoloģiju jomu. Kasparam ir maģistra grāds elektrotehnoloģijā un datorvadībā, kas iegūts Rīgas Tehniskajā universitātē. Pašlaik viņš vairāk sevi īsteno kā uzņēmējs un projektu vadītājs – meklē jaunus sadarbības partnerus un klientus savam uzņēmumam “IAS”, kas piedāvā atbalstu dažādu tehnoloģisku ražošanas procesu un automātikas sertifikācijas ieviešanas jautājumos, tajā skaitā arī drošības auditu veikšanu dažādos ražošanas procesos. Tas palīdz lieliem un maziem uzņēmumiem veiksmīgi iekarot ārvalstu eksporta tirgu. Lai to paveiktu iespējami efektīvi, ir svarīgi būt “lietas kursā”, tīkloties un izprast klienta vēlmes. Kā saka pats Kaspars: “Vajag saprast, kas pasaulē notiek!”.

“Informācija ir visa pamatā, jo vairāk tās ir, jo labāk!”

saka Kaspars!

Ikdienā darbos neatņemams rīks ir telefons, jo tā kā uzņēmums vēl ir samērā neliels, tad daudzi uzņēmuma pamatdarbības uzdevumi pagaidām vēl ir uz Kaspara pleciem - gan rūpes par jaunu klientu piesaisti, gan finanšu plūsmas pārvaldība. Izmantojot savu elektroinženiera pieredzi, Kaspars palīdz uzņēmumiem vadīt  dažāda veida tehnoloģiju ieviešanas projektus. Lai darba gūzmā neapjuktu viņš izmanto produktivitātes speciālista Deivida Allena (David Allen) izstrādāto metodi GTD jeb Getting Things Done, kas ļauj sakārtot dinamiskās darba vides haosa elementus. Tam palīdz arī platforma ClickUp, kas organizē projektus, uzdevumus un to izpildi. Kasparam patīk procesi un kārtība, tomēr dinamiska attīstība netraucē tajos orientēties.

Kaspars uz savu uzņēmumu skatās ambiciozi un vēlas sasniegt mērķi kļūt par labākajiem šis jomas pakalpojuma sniedzējiem ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā, tādējādi orientējoties uz starptautiskajiem tirgiem. Sekojot izaugsmei, radusies arī vēlme vairāk pievērsties jaunajām tehnoloģijām, sevišķi IA jeb inteliģentajai automatizācijai un dažādu smart risinājumu ieviešanai ražošanā. Šajā mērķī arī izpaužas Kaspara profesionālā kvalifikācija. Tā apvieno pieredzi ražošanā ar izpratni par informācijas tehnoloģijām un aktualitātēm tajās. Nākamais līmenis jau būt iespēja īstenot un attīstīt pavisam cita mēroga tehnoloģiski ietilpīgus projektus.

Interesanti, ka sevi Kaspars par tehnisku cilvēku īsti nesauc, viņa spēcīgākās puses izpaužas tajā mirklī, kad tehnoloģija satiekas ar cilvēku. Šī mijiedarbība un procesi, kas to veido, ir tas, kas viņu aizrauj. Šis cilvēkorientētais fokuss arī veido Kaspara personību – viņš ir dzimis un audzis Liepājā un, pat Rīgā dzīvojot, viņa draugi lielākoties ir no Liepājas. Šeit ir gan jaunības atmiņas, kas atrodamas Liepājas centrā, gan māju sajūta, kas ir piepildīta ar simboliem un cilvēkiem. Bez darba Kasparu saista sports un literatūra – viņš daudz lasa, kā arī skrien un nodarbojas ar distanču slēpošanu. Kaspars smejoties piemin, ka sniega daudzums Rīgā gan esot viens no tās ieguvumiem. Kaspars ir mērķtiecīgs konteksta cilvēks, viņš cenšas nemitīgi papildināt savas zināšanas, un jo plašāks ir viņa zināšanu loks, jo komfortablāk viņš jūtas.

Foto

Diemžēl, šim rakstam nav attēlu.

Citi raksti

Saņem jaunumus e-pastā
Paldies! Jūsu pieteikums ir saņemts!
Diemžēl, neizdevās pieteikties jaunumiem! Mēģiniet vēlreiz!