Kāpēc izvēlēties studijas IT? – Digitālo inovāciju parka vadītāja Agate Ambulte

#personība
#karjera
Dalīties:
Ikona - persona
Autors:
Agate Ambulte
Ikona - kalendārs
10
.
07
.
2022
.

Jūlijā karsts laiks ir ne tikai laukā, bet arī augstskolās, jo tiek uzņemti jaunie studenti. Bet kā izvēlēties studiju programmu un, protams, savu nākotnes profesiju. Es noteikti iesaku izvēlēties studiju programmu, kas sniedz iespēju apgūt kādu no IT profesijām.

Es vairāk kā pirms 10 gadiem ap šo laiku iestājos IT studiju programmā – labākais notikums manā dzīvē!


Kad sāku studēt nebija ne atbalsta, ne iedrošinājuma, ne kopienas, ne TechGirls kustība, likās arī, ka nebija pietiekami informācijas par IT profesijām un iespējām, vai vismaz nekas no šī nebija manā, tā laika, redzeslokā. Bija sajūta, ka pamatīgi riskēju un iekāpju absolūti nesaprotamā pasaulē.
Pagāja vismaz 2 gadi kamēr noticēju saviem spēkiem, lielā mērā, pateicoties lektoriem Intai Znotiņai, Anitai Jansonei, Dzintaram Tomsonam. Daudzās iespējas un izaicinājumi, kas pavērās studējot ļāva attīstīt gan komunikācijas, gan digitālās prasmes un, protams, pakāpeniski saorientējos tehnoloģijās un savās stiprajās pusēs.


Pēc 2.kursa IT bakalaura studiju programmā, vasarā, devos uz savām pirmajām darba intervijām. Nolēmu riskēt un pārbaudīt vai apgūtās prasmes ir noderīgas vismaz vasaras darbam.
Nepārliecinoši, diezgan kautrīgi stāstīju par savām prasmēm un apgūto. Pēdējais intervijas jautājums: "Ko Tu mums vari parādīt no jau realizētajiem projektiem?" Par savām prasmēm un zināšanām biju nepārliecināta, bet viennozīmīgi projektus un mājasdarbus realizēju maksimāli vislabākajā līmenī, cik vien spēju. Biju likusi visu "čupā" un pašai nemanot bija izveidojies mans pirmais IT portfolio. Un neticami – IR. Pirmais darba piedāvājums vienā no tā laika lielākajiem Latvijas uzņēmumiem – Liepājas Metalurgs aicina pievienoties IT daļai un kļūt par programmētāju!
Paiet daži gadi un saprotu, ka pasaule ir pilna ar iespējām. Varu strādāt jebkurā vietā pasaulē, esmu pieprasīta darba tirgū, atalgojumi ir labā līmenī, iespēja (un nepieciešamība) visu laiku apgūt ko jaunu, pastāvīgi izaicināt sevi. Pie tam, viss šis nāk komplektā ar jaudīgām komandām, gudriem un iedvesmojošiem kolēģiem, galvu reibinošiem projektiem, kas ietekmē reālus procesus. Pieņemoša vide, kur cilvēki Tev apkārt ir ieinteresēti, lai Tev izdodas, lai Tu attīsties un, lai ir projekti ar kuriem var lepoties.


Ko es ar šo visu gribu pateikt:

  1. Ar IT studijām ir grūti "aizšaut" šķībi. IT ir visur! Tehnoloģiju nekļūs mazāk! IT ir mežonīgi plaša nozare. Tur atrodas vieta visdažādākajiem cilvēkiem ar visdažādākajām stiprajām pusēm.
  2. Ir savrīgi, pēc iespējas ātrāk, atklāt savas stiprās puses. Jo ātrāk sāksi gan savu spēju, gan IT prasmju izpēti, jo labāk!
  3. Negaidi, kad esi gatavs – sāc šodien. Ja šobrīd izvēlies kur studēt, tad noteikti iesaku apsvērt IT! Bet, pat, ja studijas šobrīd nav aktuālas, tad paņem kādas bezmaksas apmācības vai kādu kursu. Ieej www.freecodecamp.org, iemācīes kādu programmēšanas valodu bez maksas. Ieej udemy.com, atrodi kādu lētu mācību kursu par gandrīz jebkuru IT tēmu. Un tai nav jābūt programmēšanai. Vari apgūt digitālo dizainu, IT projektu vadību, var apgūt arī IT ievadkursu, kas ļaus saorientēties tehnoloģijās.
  4. Šobrīd ir tik daudz apmācību iespēju, atbalsta programmu un, pie tam, Latvijā ir stipra tehnoloģiju meiteņu kustība – Riga TechGirls, Liepaja TechGirls, Ventspils TechGirls, Vidzeme TechGirls. Liepājā  IT profesionāļi apvienojušies Liepājas tehnoloģiju klasterī, lai sadarbotos, relaizētu projektus un sniegtu atbalstu. Arī Digitālo inovāciju parks ir šeit, lai sniegtu jaunas prasmes un veicinātu tehnoloģiju jomas attīstību gan Liepājā, gan visā Latvijā.
Izvēlēties IT nav risks, kā man tas šķita, kad uzsāku studijas. IT ir plašas iespējas un droša nākotne!

Foto

Diemžēl, šim rakstam nav attēlu.

Citi raksti

Saņem jaunumus e-pastā
Paldies! Jūsu pieteikums ir saņemts!
Diemžēl, neizdevās pieteikties jaunumiem! Mēģiniet vēlreiz!