IT diena Kuldīgā 2024

#tehnoloģijas
#prasmes
#karjera
Dalīties:
Ikona - persona
Autors:
Aleksandrs Supruns
Ikona - kalendārs
31
.
01
.
2024
.

24. janvārī Digitālo inovāciju parks viesojās Kuldīgā, kur norisinājās tehnoloģiju iedvesmas konference jauniešiem "IT diena Kuldīgā 2024".

Konferencē piedalījās vairāk nekā 140 jaunieši, kuriem bija iespēja uzzināt par dažādām IT jomām un profesijām, kā arī par iespējām tajās startēt.

Pasākumu ar iedvesmas vārdiem atklāja Kuldīgas novada domes izpilddirektors Rimants Safonovs  un Kuldīgas Jauniešu centra administrācijas pārstāve Anda Andersone, novēlot jauniešiem iedvesmas pilnu konferenci.

Uz skatuves kāpa Digitālo inovāciju parka valdes locekle Agate Ambulte. Agate stāstīja par dažādām iespējām, kā jaunieši var uzsākt savu ceļu IT, liekot uzsvaru uz mākslīgo intelektu, ņemot vērā tā straujo attīstību un plašo pielietojumu.

Pēc Agates uz skatuvi tika aicināts IF insurance Latvia IT monitoringa inženieris Kristaps Kozlovskis. Kristaps atklāja jauniešiem savas profesijas detaļas, kā arī pastāstīja par savu aizraušanos, – kiberdrošību. Kristaps atklāja to, kā un kur vislabāk apgūt kiberdrošības pamatus, kādas prasmes ir nepieciešamas kiberdrošības specialistiem.

Vēl jauniešiem bija iespēja uzzināt visu par spēļu izstrādi Latvijā no Latvijas spēļu izstrādātāju asociācijas biedra Jāņa Skujas. Jānis stāstīja par fantastisko un aizraujošo spēļu izstrādes jomu Latvijā un iespējām, ko tā sniedz. Papildus tam, Jānis pavēstīja arī par dažādiem pasākumiem, kas saistīti ar spēļu izstrādi un mudināja jauniešus vienkārši sākt veidot spēles.

Par visām IT iespējām, kas ir domātas tieši sievietēm, jauniešiem stāstīja Ilze Hermane, Liepaja TechGirls pārstāve. Ilze pastāstīja jauniešiem par dažādām aktivitātēm, kuras organizē gan Liepaja TechGirls, gan Riga TechGirls. Ilze iedrošināja jaunietes nebaidīties un startēt IT jomā.

Pēc Ilzes uz skatuvi kāpa Liepājas Jauniešu uzņēmējdarbības un karjeras atbalsta centra tehnoloģiju eksperts Aleksandrs Supruns. Aleksandrs skaidroja jauniešiem par dažādām IT darbības jomām, kurās ir iespējams startēt un dažādām tehnoloģijām, kas ar šīm jomām ir saistītas.

Konference "IT diena Kuldīgā 2024" norisinājās sadarbībā ar Kuldīgas novada pašvaldību un Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centru.

Foto

Diemžēl, šim rakstam nav attēlu.

Citi raksti

Saņem jaunumus e-pastā
Paldies! Jūsu pieteikums ir saņemts!
Diemžēl, neizdevās pieteikties jaunumiem! Mēģiniet vēlreiz!