Pasaules IT milzis “Accenture” arī Liepājā

#Kopiena
#Tehnoloģijas
Dalīties:
Ikona - persona
Autors:
Madara Jurberga
Ikona - kalendārs
10
.
01
.
2022

Nesen Liepājas tehnoloģiju klastera biedriem pievienojās Latvijas pārstāvniecība vienam no pasaulē lielākajiem IT uzņēmumiem "Accenture".

"Accenture" ir pazīstams ar savu daudzveidīgo pakalpojumu piedāvājumu klāstu un galvenās darbības jomas sevī ietver stratēģijas, pārvaldības, digitālās, tehnoloģiju un operāciju konsultācijas un tehnisko risinājumu izstrāde. Uzņēmums konsekventi tiek ierindots kā viens no labākajiem uzņēmumiem pasaulē dažādās kategorijās. Uzņēmumā kopumā strādā vairāk kā 670 000 cilvēki, kas apkalpo klientus no vairāk kā 200 pasaules pilsētām, 50 valstīs. Latvijas filiāle tika dibināta 2002.gadā un šobrīd tajā strādā vairāk kā 2000 darbinieku.

Pozitīvā ietekme uz Liepājas IT kopienu

Liepājas IT ekosistēma sastāv no entuziastiem, speciālistiem, organizācijām un uzņēmumiem. Biedru dažādība nodrošina plašākas iespējas visiem. "Accenture" pievienošanās Liepājas tehnoloģiju klasterim ir zīmīga ar to, ka šādā veidā apvienojam spēkus, lai veicinātu IT vides attīstību, jauno speciālistu iedvesmošanu un sagatavošanu, kā arī, lai iedrošinātu tos, kas vēl tikai sāk iepazīt IT pasauli. Tas ir signāls, ka Liepāja ir pievilcīga arī lieliem, starptautiskiem IT uzņēmumiem. Liels prieks, ka Accenture atbalsta dažādus ar IT saistītus pasākumus un piedāvā apmācības, kā arī darba iespējas topošajiem un esošajiem IT speciālistiem.

Pandēmija nav šķērslis

Pandēmijas ietekmē arvien vairāk cilvēku un studentu no citām nozarēm apsver profesijas maiņu un uzsāk karjeru informācijas tehnoloģiju (IT) jomā. 2021.gada vasarā uzņēmums "Accenture"  apmācīja aptuveni 300 cilvēku karjeras uzsākšanai IT nozarē. Rudenī tika veidotas papildu apmācības, lielā pieprasījuma dēļ. Rudens apmācību laikā vēl aptuveni 220 cilvēku guva nepieciešamās zināšanas karjeras uzsākšanai IT jomās.

Bootcamp.lv apmācības ir daļa no uzņēmuma personāla atlases programmas, un pēc tām dalībnieki iegūst sertifikātu un sekmīgākie - apmaksātu praksi "Accenture". Šīs apmācības ir vienas no populārākajām apmācībām studentu vidū visā Latvijā. Tās sniedz plašas iespējas attīstīties, apgūt jaunas zināšanas un iekļūt darba vidē ātrāk. Mācības ir bezmaksas un ilgs 1-8 nedēļas, atkarībā no izvēlētās apmācību jomas. Pandēmijas laikā apmācības notiek attālināti pieredzējušu lektoru un mentoru vadībā, kas ļauj ikvienam izmantot šo iespēju, neatkarīgo no atrašanās vietas.

Accenture turpina paplašināties

Šī gada rudenī Accenture atvēra tehnoloģiju centru mūsu kaimiņu valstī Lietuvā, Viļņā. Tādējādi Accenture Latvia ir kļuvis par Accenture Baltics.

Jaunais centrs, ievērojami paplašinās Accenture darbību Baltijas valstīs. Advancēto tehnoloģiju centrs koncentrēsies uz plašu starpnozaru tehnoloģiju risinājumu izstrādi un piegādi vadošajās tehnoloģiju platformās, kā arī pielāgotu inženieriju, infrastruktūras un mākoņpakalpojumus klientiem visā pasaulē.

"Accenture" jaunais tehnoloģiju centrs Lietuvā palīdzēs sekmēt inovāciju attīstību, lai klientiem piegādātu jaunākās un progresīvākās tehnoloģijas un risinājumus, vienlaikus sekmējot Baltijas IT pakalpojumu eksportu. Uzņēmuma ilgtermiņa izaugsmes stratēģija Lietuvā paredz ciešu sadarbību ar citiem kaimiņvalsts ekosistēmas dalībniekiem. Tas ietver sadarbību ar augstākās un profesionālās izglītības iestādēm Lietuvā, valsts sektoru un biznesa vidi, lai kopīgi veicinātu IT talantu un nozares izaugsmi," uzsver "Accenture" vadītājs Latvijā Maksims Jegorovs, skaidrojot uzņēmuma lēmumu.

Ministru kabineta balva 2021

Ministru kabineta balva ir Latvijas valdības augstākais apbalvojums - nākamais augstākais aiz Triju Zvaigžņu ordeņa.

Novembra sākumā tika izziņoti šīs balvas saņēmēji, tostarp balva piešķirta informācijas tehnoloģiju uzņēmumam "Accenture Latvia" par inovatīvu un mērķtiecīgu uzņēmējdarbību un ieguldījumu tautsaimniecības izaugsmē, kā arī Latvijas ārējā tēla veidošanā.

Pēc noteikumiem "Kārtība, kādā dibināmi valsts institūciju un pašvaldību apbalvojumi" Ministru kabineta balvas laureātiem tiek piešķirts goda diploms, Ministru kabineta balvas krūšu nozīmīte un naudas balva.

Iespēja sākt karjeru Accenture

Pievienojies "Accenture Baltics", vadošajam IT nozares tehnoloģiju uzņēmumam, esot Liepājā.

Ja esi speciālists ar pieredzi, tad izvēlies kādu no 40+ aktuālajām vakancēm pēc atslēgvārdiem:

Data, Python, BI

Clouds, CI/CD, Containers

Business, Systems, Agile

JavaScript frameworks, Java

Ja neatradi sev saistošu vakanci, bet vēlies pievienoties - sūti CV - IT Professionals in Liepaja.

Vai esi gatavs uzsāktu IT karjeru šogad ?

Izvēlies sev interesējošo tehnoloģiju un piesakies Bootcamp apmācībās, pēc kursiem varēsi pievienoties apmaksātā praksē un turpināt karjeru "Accenture Baltics" komandā.

Foto

Diemžēl, šim rakstam nav attēlu.

Līdzīgi raksti

Saņem jaunumus e-pastā
Paldies! Jūsu pieteikums ir saņemts!
Diemžēl, neizdevās pieteikties jaunumiem! Mēģiniet vēlreiz!