Liepājas tehnoloģiju dāmu kopiena - Liepaja TechGirls

#Kopiena
#Prasmes
Dalīties:
Ikona - persona
Autors:
Kristiāna Bumbiere
Ikona - kalendārs
14
.
07
.
2020

Liepājā ikdienā var sastapt ne vien vēju, bet arī aktīvas un intelektuālas sievietes! Šeit pulcējas šarmantu dāmu bariņš, kas aktīvi iekaro tehnoloģiju nozari. Pilsētā strauji attīstās informāciju tehnoloģiju (IT) joma; vairāki nozares lieluzņēmumi jau ir bāzējušies Liepājā, speciālistu skaits un pieprasījums pēc tiem aug, un no tā izrietot, pilsētā organiski veidojas IT kopienas. Viena no tām - Liepaja TechGirls.

Kā veidojas kopienas un kāpēc tās ir svarīgas?

Kopiena ir indivīdu grupa, kuru vieno kopīgas intereses vai līdzīga attieksme kādā jomā. Elements, kas vieno konkrētu kopienu, patiesībā ir kopienas sakne. Tas ir pamats uz kā tiek balstītas zināšanas, viedokļi, idejas un darbs.

Tehnoloģiju kopienas ir nozīmīgas vairāku iemeslu dēļ - tās veicina nozares, lokālās un globālās vides attīstību. Vairumā gadījumu kopienas ir ilgtspējīgas - tās veicina savstarpēju un apkārtējo uzticību. Kopienas ir cilvēku grupas ar rīcības kodeksu, kurās respektē un palīdz viens otram, un piešķir vērtību zināšanām, rīcībām un rezultātiem. Vēl ir svarīgi pieminēt - kopienas maina pasauli.

Arī no indivīda perspektīvas, kopienas ir būtiskas. Tās veicina personas piederības sajūtu, apziņu, ka kopiena ir daļa no kaut kā lielāka par sevi pašu, palīdz sasniegt personīgos mērķus un virzīt ambīcijas. Tāpat attīsta kritisko un radošod omāšanu, un ir kā pietura negaidīti labām dzīves iespējām.

Ir grūti radīt sasniegumus nozarē, ja iespēja sasniegt nav pieejama ikvienam, kas to vēlas. Jārūpējas par līdzsvaru un līdzvērtīgām iespējām. Nav noslēpums, ka aptuveni 50% pasaules populācijas pārstāv sievietes; arī tehnoloģiju nozarē ir jābūt balansam un jāveido ekosistēma, kurā sievietes jūtās droši mācīties, attīstīt sevi un karjeru, kā arī radīt lielas lietas.  

Liepājnieces un tehnoloģijas

Liepaja TechGirls kopiena savu darbību uzsāka 2019.gada oktobrī. Tās mērķis - Liepājā un tās apkārtnē izglītot un iedvesmot mūsdienu sievietes interesēties par IT nozari. Šī kopiena radās, iedvesmojoties no Riga TechGirls iniciatīvas, un no vēlmes radīt pirmo IT sieviešu kopienu Kurzemē. Līdz šim organizētas vairākas praktiskās darbnīcas un tikšanās. TechGirls liepājnieces apzinās, ka IT jomā ir milzīgas karjeras izaugsmes un attīstības iespējas, un vēlas parādīt, ka IT patiešām ir pieejams dāmām.

Neatņemama sastāvdaļa katrā kopienā ir droša vide, uzsver Liepaja TechGirls pārstāves. Ir svarīgi, lai dāma, kas nāk uz apmācībām, darbnīcām vai vienkārši izrāda interesi par jomu, jūtas brīvi komunicējot, daloties ar zināšanām,uzdodot jautājumus, un lai kopējā gaisotne ir nepiespiesta un pozitīva.

Taču, šī kopiena nav saistīta ar feminisma kustību. Globālā kustība “Women in Tech”, kas, patiesībā, ir viena no aizsācējām iniciatīvai par sieviešu iesaisti tehnoloģiju jomā, vēlas panākt dzimumu īpatsvara izlīdzināšanu nozarē, un iedrošināt sievietes iesaistīties tajā. Šo iniciatīvu pārstāv cilvēki, neatkarīgi no to dzimuma, vecuma, etniskās piederības vai sociālā līmeņa, un arī Liepaja TechGirls atbalsta to. Vēl joprojām varam dzirdēt stereotipus, ka tehnoloģijas ir paredzētas tikai vīriešu kārtas pārstāvjiem, taču tā nebūt nav, un dāmas visā pasaulē veiksmīgi spēj to pierādīt. Lai informāciju tehnoloģijas turpinātu dinamiski attīstīties, nav būtisks profesionāļu dzimums, bet gan interese, motivācija un spēja apgūt jaunas prasmes.

Ar laiku šādu kopienu skaits Liepājā palielināsies. Varbūt arī vīriešu kārtas pārstāvjiem ir jāapdomā par Liepaja TechGuys kopienas izveidi, un jāstiprina jauno kungu iesaiste nozarē?

Pievienojies Liepājas tehnoloģiju dāmu kopienai un iepazīsti IT nozari, kā arī apgūsti modernas digitālās prasmes. Seko Liepaja TechGirls aktivitātēm Facebook lapā, kur ir visa aktuālā informācija par pasākumiem, apmācībām un citiem Latvijas IT nozares jaunumiem.

Lai iepazītu labāk burvīgās dāmas no Liepaja TechGirls, un uzzinātu vairāk par to, ar ko viņas ikdienā nodarbojas, noskaties interviju:  


Noderīgas saites / atsauces:

Liepaja TechGirls Facebook lapa

Hrinasia.com – Top 5 reasons why it professionals should join tech communities

Dictionary.cambridge.org – Community

Ikedacenter.org – What is community responses

Data.worldbank.org – Population, female (% of total population)

Stateofeuropeantech.com – Trending hubs communities

Women-in-tech.org

Foto

Diemžēl, šim rakstam nav attēlu.

Līdzīgi raksti

Saņem jaunumus e-pastā
Paldies! Jūsu pieteikums ir saņemts!
Diemžēl, neizdevās pieteikties jaunumiem! Mēģiniet vēlreiz!