Atšifrē informācijas tehnoloģijas: Liepājā veido digitālo prasmju podkāstu “Atkodē IT”

#Karjera
#Kopiena
#Tehnoloģijas
Dalīties:
Ikona - persona
Autors:
Līva Vecvagare
Ikona - kalendārs
04
.
10
.
2021

Lai iepazīstinātu sabiedrību ar IT nozares profesijām, speciālistu ikdienu, lauztu stereotipus un pastāstītu par karjeras iespējām un darba situāciju Latvijā, Liepājā radīts digitālo prasmju podkāsts “Atkodē IT”. Podkāstā katru otro ceturtdienu viesojas tehnoloģiju jomu speciālisti un stāsta par savu karjeras gājumu, sniedzot ieskatu dažādās digitālajās nozarēs.

Kā novērojusi “Digitālo inovāciju parks” valdes locekle un podkāsta “Atkodē IT” vadītāja Agate Ambulte, cilvēkiem bieži rodas jautājumi par IT nozari – kādas profesijas iekļauj nozare, kāda ir speciālistu ikdiena un karjeras iespējas, kādas prasmes vai zināšanas nepieciešamas, lai tajā darbotos, kur mācīties un ar ko sākt. “Atkodē IT” digitālo prasmju podkāsts sniedz ieskatu dažādās IT nozares profesijās, atbildot uz biežāk uzdotajiem jautājumiem kopā ar tehnoloģiju entuziastiem un profesionāļiem.

“Mans mērķis ir apvienot IT nozares pārstāvjus un rūpēties par nozares attīstību. Digitālajā nozarē ir daudz interesantu profesiju un vēl interesantāku cilvēku, par kuriem ir vērts stāstīt. Tas ir šī podkāsta uzdevums,” stāsta Agate Ambulte.

Podkāsta epizodēs līdz šim jau viesojušies visdažādāko digitālo profesiju pārstāvji: Latvijas pirmā “vienradža” – jaunuzņēmuma “Printful” mārketinga nodaļas vadītājs Raitis Puriņš; jaunuzņēmumu ekosistēmas aizsācējs Latvijā Ernests Štāls; radošās digitālo mediju aģentūras, pilna cikla video un animācijas producēšanas uzņēmuma “Sense Media” vadītājs Egils Šusts; programmētāja un kustības “Liepaja TechGirls” līdzradītāja Elīna Šneibe; Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultātes laborants, harizmātisks un enerģisks jaunietis – Rodrigo Gruntmanis, kurš pastāstīja par mehatroniku, īstenotajiem projektiem un jaunieša skatījumu uz tehnoloģiju nozari; Ennija Kudrēviča, kura ikdienā strādā par mājaslapu dizaineri; Egils Trušēlis, kura dzīve bijusi cieši saistīta ar futbolu, bijis arī Liepājas futbola skolas direktors, taču nolēmis kļūt par programmētāju.

Nākotnē gaidāmas arī podkāsta sērijas par multimediju dizainu, 3D modelēšanu, grafisko mākslu, virtuālo un papildināto realitāti, mākslīgo intelektu, zinātnes virzieniem un citām interesantām digitālajām profesijām.

Podkāsts tiek straumēts vietnēs – Spotify, Apple Podcasts, kā arī pieejams platformā Youtube un mājaslapā www.digip.lv/blogs

Kā liecina statistikas dati – podkāstus klausās ne tikai Rīgā. Arī Latvijas mazpilsētās tos klausās labprāt, tādēļ ir svarīgi, ka ārpus galvaspilsētas top saturs, kas ir aktuāls un interesants, iesaistot vietējo sabiedrību. Digitālo inovāciju parka radītais digitālo prasmju podkāsts “Atkodē IT” izveidots ar mērķi iepazīstināt sabiedrību ar IT nozari un tās profesijām, uzrunājot vietējos nozares speciālistus. Podkāsta nosaukums “Atkodē IT” tapa no IT nozares termina “kodēt”, kas nozīmē “šifrēt”. Proti, podkāsta nosaukums uztverams kā “atšifrē informācijas tehnoloģijas (IT)”, un tā ir arī podkāsta būtība.

Klausies, skaties un iedvesmojies kopā ar mums!

Seko jaunumiem  YouTube, Facebook, LinkedIn:  

Digitālo inovāciju parks/ @digiplv  

Foto

Diemžēl, šim rakstam nav attēlu.

Līdzīgi raksti

Saņem jaunumus e-pastā
Paldies! Jūsu pieteikums ir saņemts!
Diemžēl, neizdevās pieteikties jaunumiem! Mēģiniet vēlreiz!