Liepāja – moderna pilsēta darbam, ģimenei un atpūtai

#Kopiena
Dalīties:
Ikona - persona
Autors:
Līva Vecvagare
Ikona - kalendārs
06
.
11
.
2021

Ne viens vien Liepājā dzīvojošs un strādājošs IT speciālists ir pārliecināts – Liepājai ir visas iespējas kļūt par IT pilsētu, kur nodarbināti pat tūkstošiem programmētāju, jo mūsdienās nekas neliedz šajā nozarē iesaistīties un strādāt pasaules līmeņa uzņēmumā no Liepājas.

IT nozarei piemērota vide

Liepājā jau šobrīd darbojas 91 IKT uzņēmums, tostarp robotikas jaunuzņēmums “Giraffe360”, bezpilota lidaparātu kompānija “AirBoard”, “Blue Shock Race” elektrokartingi, pašbalansējošais elektrodēlis “WildWeel by Boards Unlimited”, lietu interneta kompānija “InPass”, “Dirty Deal Audio”, kas strādā ar telpisko skaņu. Tāpat Liepājā rosās tehnoloģiju jaunuzņēmumi, piemēram, platforma mantu nodošanai citu tālākai lietošanai “Giveasy”.

Pilsētā strādā arī labi zināmu IT uzņēmumu filiāles – “Emergn”, “TestDevLab”, “Giraffe360”, kas liecina par to, ka pilsētā ir IT jomai piemērota vide.

“Liepājā ir attīstīta programmēšana un web izstrāde. Diezgan daudzi savus risinājumus tirgo ārvalstīs, tāpat te ir dažādu valstu izstrādes centri,” uzsver Digitālo inovāciju parka vadītāja Agate Ambulte.

Pilsēta mērķtiecīgi domā arī par ilgtspējīgiem, gudriem un zaļiem risinājumiem, kas uzlabotu iedzīvotāju ikdienu. Proti, jau šobrīd pilsētvidē iekļaujas dažādi viedie risinājumi, piemēram, “Latvijas Mobilā telefona” gudrie krustojumi, kas vēro, lai autovadītāji nebrauc pie sarkanā signāla, tāpat pilsētā vairākās vietās uzstādīts gājēju pāreju apgaismojums, kas ar sensoru palīdzību pielāgojas gājēju plūsmai.

Pašvaldība atvērta sadarbībai

Kā norāda Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas IT daļas vadītāja Iveta Lapiņa, pašvaldība ir ieinteresēta veidot ciešāku sadarbību ar IT nozares pārstāvjiem – īstenot kopīgus projektus, apvienot zināšanas –, jo, viņasprāt, jau šobrīd Liepājā ir visas priekšrocības, lai cilvēki varētu dzīvot šeit un strādāt attālināti: “Liepājai ir lielpilsētas dvesma, bet tanī pašā laikā tepat blakus ir jūra, daba, iespējas sportot, relaksēties, plašs kultūras pasākumu piedāvājums.”

Patiesi – Liepājā pilsētas apbūve harmoniski sadzīvo ar dabas teritorijām – gan plašajiem parkiem, gan Liepājas ezeru, pie kura uzbūvēti vairāki putnu vērošanas torņi. Turklāt visa gada garumā Liepāja piedāvā plašu kultūras, mākslas un mūzikas pasākumu programmu, kuru daudzveidību veicina koncertzāle “Lielais dzintars”, Liepājas teātris, dažādi festivāli un svētki.

Viens no lielākajiem pilsētas dārgumiem ir jūra. Šeit ir pirmā pludmale Latvijā, kas pielāgota cilvēkiem ar redzes un kustību traucējumiem – tajā ir izveidota peldvieta, kas aprīkota ar audio bojām redzes invalīdiem un atbilstošu sanitāro moduli redzes un kustību invalīdiem.

Foto

Diemžēl, šim rakstam nav attēlu.

Līdzīgi raksti

Saņem jaunumus e-pastā
Paldies! Jūsu pieteikums ir saņemts!
Diemžēl, neizdevās pieteikties jaunumiem! Mēģiniet vēlreiz!