Liepājas atklātā programmēšanas olimpiāde 2021

Iespēja izmēģināt spēkus IT jomā!

Olimpiādē var piedalīties skolēni no 2.-12.klasei, kuri var risināt kādu no 3 uzdevumiem. Var piedalīties arī skolotāji. Olimpiādi organizē Liepājas Universitāte un Digitālo inovāciju parks. Vērtīgas balvas katrā kategorijā sagādājuši IT uzņēmumi un Liepājas pilsēta.

Kāpēc piedalīties?

Izaicini sevi un draugus

Sacenties ar vienaudžiem komandā, gūsti jaunas zināšanas, un izaicini savas programmēšanas prasmes un prāta spējas olimpiādē!

IT nozares iespējas

Digitālās nozares nākotnē neapstāsies – dalība olimpiādē palīdzēs Tev virzīties tuvāk IT nozarei, un nākotnē būs kā labs ieraksts CV.

Prasmju uzlabošana

Gūsi ne vien lielisku pieredzi, bet arī jaunas zināšanas un prasmes saistībā ar tehnoloģijām, ko nākotnē jēgpilni pielietot.

Dalība olimpiādē

"Labirints"

  • Uzdevums 2.-6. klašu skolēniem

  • Spēles vide: "Scratch"

"Burtu jūklis"

  • Uzdevums 7.-12. klašu skolēniem

  • Spēles vide: konsole

"Orientēšanās pilsētā"

  • Uzdevums 7.-12. klašu skolēniem

  • Spēles vide: grafiskā saskarne

Norise

1.-15.marts

Reģistrēšanās – piesaki sevi vai savu komandu olimpiādei. Jo ātrāk pieteiksies, jo vairāk laika paliks programmēšanai!

1.aprīlis

Spēļu prezentēšana tiešsaistē – jāpastāsta un jāparāda, kā tapa spēle un kā tā darbojas.

8.aprīlis

Rezultātu paziņošana – uzzināsim katras kategorijas labākās spēles un uzvarētājus, kas saņems balvas.

Kā sagatavoties olimpiādei

Noderīgas prasmes

Lai piedalītos olimpiādē, lieti noderēs programmēšanas un spēļu izstrādes prasmes. Bez tā svarīga ir arī loģiska un algoritmiska domāšana, un attapība.

Velti laiku treniņiem

Ir svarīgi pirms olimpiādes veltīt laiku, lai uzlabotu gan zināšanas, gan prasmes programmēšanā un spēļu izstrādē. Iesakām apmeklēt mājaslapas startit.lv un steamup.lv, lai apgūtu vai stiprinātu zināšanas.

Iepazīsties ar uzdevumiem

Rūpīgi izlasi uzdevumu. Reģistrējoties izvēlies vienu no pilsētas kartē attēlotajiem objektiem, un iepazīsties ar informāciju par to (atļauts izmantot arī informāciju, kas iegūta no citiem avotiem). Ja rodas neskaidrības, vari mums uzdot jautājumus un palīdzēsim precīzāk saprast uzdevumu.

Konsultēties ar skolotājiem

Sazinies ar savas skolas skolotājiem, un palūdz, lai viņi Tev iesaka, kā labāk vari sagatavoties olimpiādei. Iespējams, skolotājs var iedot kādus izaicinošus, līdzīgus uzdevumus vai palīdzēt apgūt nepieciešamo.

Reģistrēšanās

Balvas nodrošina